Instrukcja

3.4.4 Formatowanie tekstu

We wprowadzonym tekście warto jest wyróżnić treści ważne od mniej ważnych, podzielić tekst na odpowiednie fragmenty, tak żeby użytkownik naszego serwisu łatwo mógł zwrócić uwagę na ważne aspekty czytanego tekstu. Prace rozpoczniemy od wprowadzenia pogrubień na słowie „nazwa.pl”, w tym celu zaznaczamy fragment tekstu. Następnie klikamy w ikonkę „B”.

Nasz tekst powinien aktualnie wyglądać tak:

nazwa.pl istnieje od 1997 roku świadcząc usługi hostingowe i rejestracji domen internetowych. Firma oferuje również usługi tworzenia Serwisów WWW, zapewniając kompleksową obsługę Klientów. nazwa.pl posiada około 30% udziału w polskim rynku komercyjnych usług internetowych i obsługuje ponad 200 tys. Klientów.”

Edycja treści strony – Formatowanie tekstuEdycja treści strony – Formatowanie tekstu

Kolejnym krokiem będzie stworzenie wypunktowanej listy znajdującej się poniżej zamieszczonego tekstu. Ustawiamy kursor na końcu tekstu i klimy przycisk „Enter” na klawiaturze w celu przejścia do nowej linii, następnie wpisujemy tekst „nazwa.pl jest partnerem” i klikamy znowu w klawisz enter.

Teraz wstawimy wypunktowanie, wybieramy rodzaj listy z menu (do wyboru mamy listę numerowaną Lista numerowana oraz wypunktowaną Lista wypunktowana). W naszym przykładzie użyjemy listy wypunktowanej. Po wybraniu pojawia się automatycznie element początkowy listy (punkt lub numer). Wprowadzamy tekst pierwszego punktu „NASK” i klikamy w klawisz „Enter”, w celu stworzenia kolejnego elementu listy. Następnie wprowadzimy jeszcze jeden punkt wpisując tekst „EURid”. Nasz tekst powinien wyglądać następująco:

Edycja treści strony – Formatowanie tekstuEdycja treści strony – Formatowanie tekstu

Dodatkowa funkcjonalność w nowej wersji Active.WWW
Funkcjonalność wycofana w nowej wersji Active.WWW