Instrukcja

6.5.5.5 *Wyślij wyniki pod email(e)

Uzupełnienie danych tego pola jest bardzo ważne, gdyż od niego zależy czy wiadomość przyjdzie na naszą skrzynkę e-mail. Przykładowa konfiguracja zakładki głównej wygląda następująco.

Adresat formularzaAdresat formularza

 • Nazwa pola
  Dowolny ciąg znaków określający nazwę pola, lecz niemający wpływu na działanie formularza, gdyż całe pole z adresem e-mail jest ukryte.
 • Temat wiadomości
  Kiedy formularz zostanie wysłany z naszej strony tematem wiadomości będzie właśnie tekst, który zostanie wpisany w tym polu.
 • Pole “Od” dla e-maila
  Jest to pole wspomagające określenie, z którego formularza została wysłana wiadomość, jeśli posiadamy na stronie więcej niż jeden formularz.
 • “Adres od” dla emaila
  Wymaganą wartością tego pola jest poprawny adres e-mail, z którego to niejako wiadomość zostaje wysłana. Jeśli nie wiemy jaki adres wpisać sugerujemy aby ustawić adres “admin@cms.nazwa.pl”. Jeśli nie wpiszemy poprawnego adresu, może się okazać, iz wiadomość z formularza nie zostanie dostarczona.
 • Docelowy adres e-mail
  W tym polu możemy dodać adres lub adresy e-mail, do których wiadomości wysłane z naszego formularza powinny trafić. Pole wymaga poprawnego formatu adresu e-mail, np. jankowalski@nazwa.pl

  Aby dodać kolejne adresy, należy kliknąć na przycisk “Dodaj kolejny adres”. Po przyciśnięciu zobaczymy kolejne dodatkowe miejsce na wpisanie drugiego e-maila.

  Możemy również skasować dodane pola. Aby to zrobić zaznaczamy kwadracik obok danego pola oraz klikamy na przycisk “Skasuj zaznaczone adresy.

 

Po uzupełnieniu powyższych danych klikamy na zakładkę “Ustawienia zaawansowane”. W tym momencie możemy dokładnie określić formę e-maila, który do nas przyjdzie. Najprostszym sposobem wygenerowania wiadomości jest kliknięcie na przycisk “Stwórz przykładowy szablon”. Jeśli wcześniej dodaliśmy do naszego formularza jakieś pola to po kliknięciu w ów przycisk powinniśmy zobaczyć wygenerowany szablon podobny do poniższego.

Adresat wiadomości - ustawienia zaawansowaneAdresat wiadomości - ustawienia zaawansowane

Możemy również stworzyć szablon HTML klikając na przycisk “Stwórz przykładowy szablon HTML”. Efektem będzie utworzony szablon wraz ze znacznikami kodu HTML, jednak zalecamy użycie zwykłego szablonu.

Oba typy szablonów możemy dowolnie edytować wedle naszych potrzeb. Ważnym aspektem szablonów jest ich aktualizacja po dodaniu kolejnych pól formularza. Gdy dodamy np. Pole wprowadzania tekstu o nazwie “Telefon” to poniżej naszego szablonu zobaczymy “Zmienne dla naszego szablonu”. Kopiujemy tekst z kolumn “Pole reprezentowane” oraz “Zmienna” i wklejamy do naszego szablonu.

Po wprowadzonych zmianach klikamy na przycisk “Aktualizuj”

Dodatkowa funkcjonalność w nowej wersji Active.WWW
Funkcjonalność wycofana w nowej wersji Active.WWW